Başvuru & Kayıt

Almanya’da Çalışma / İş Başvurusu / Denklik / Mesleki Yeterlilik Belgesi 

Başvuru ve Ön Kayıt için bilgiler

Başvurular için önce iş başvuru dosyanızı hazırlatmanız gerekmektedir.

Başvuru yapacak adaylarda istenen temel nitelikler;

Bir mesleğin olması, bu mesleğin resmi – geçerli bir diploması ve denkliğinin olması, adayın iş tecrübesinin olması (bazı mesleklerde aday iyiyse çok fazla tecrübe aranmaz), adayın orta seviye almanca sertifikasına sahip olması (mavi kart kapsamına giren adaylarda ingilizce de geçerli olmaktadır).

Almanya; yeni göç yasası ve mavi kart kapsamında nitelikli işgücü alımına öncelik vermektedir. Buna göre bir üniversite diploması olan, yabancı dil (ingilizce – almanca) bilen, iş tecrübesi olan tüm nitelikli adaylar başvuru ve iş arama vizesi alma hakkına sahip olacaktır.

Yukarıda bahsedilen şartlara ve iş arama vizesi şartlarına uygun olduğunuzu düşünüyorsanız bize CV’nizi iletebilirsiniz. Uzmanlarımız yoğunluktan dolayı maillere hemen cevap verememekteler. Başvuru ve sorularınız için hızlı cevap almak istiyorsanız lütfen sitemizdeki ‘uzmana sor‘ bölümünden randevu alıp uzmanlarımız ile hızlı bir şekilde görüşebilir ve sorularınıza cevap alabilirsiniz.

CV ve Sorularınız için E-posta adresimiz aşağıdadır. Nitelikleri uygun olmayan adaylara cevap verilmeyecektir.

E-posta adresimiz: info@istantbul.com

Uzmana Soru Sor

Başvuru yapacak adaylarda istenen temel nitelikler;

Bir mesleğin olması, bu mesleğin resmi – geçerli bir diploması olması, adayın iş tecrübesinin olması (bazı mesleklerde aday iyiyse çok fazla tecrübe aranmaz), adayın orta seviye almanca sertifikasına sahip olması (mavi kart kapsamına giren adaylarda ingilizce de geçerli olmaktadır).

 

Kanun kapsamında istenen temel şartlar yukarıda belirtilmiştir. Mavi kart kapsamına giren fakülte mezunu adaylar hizmetler bölümünden mavi kart bölümünü inceleyebilirler.

 

Belgeleriniz

2019 – 2020 Almanya iş başvurularınızı yaparken size lazım olacak diploma veya mesleki yeterlilik sertifikalarınızın hazır olması gerekmektedir. Diploma ve sertifikalarınız mutlaka referans mektuplu, transkriptli ve yeminli tercümanda çevrilmiş olmalıdır. Alacağınız E-kılavuz / rehber bu konuda detaylı bilgi içermektedir.

Dil Seviyeniz

Almanya işçi alımlarında ilk olarak belirli bir dil seviyesinde olmanızı şart koşmaktadır. Birçok sektör için başlangıçta A2-B1 (orta düzey) yeterli olurken bazı meslek dallarında daha iyi bir seviyede olmanız istenecektir. Başvurularda en az A2-B1 seviyesinde bir sertifikaya sahip olmanız gerekmektedir. Bu sertifikanızı hangi yetkili kurumlardan alacağınızı e-rehberde öğreneceksiniz. Her kursun sertifikası Almanya tarafından kabul edilmemektedir. Kursu herhangi bir kurumdan veya özel öğretmenden alabilirsiniz. Sertifika için Almanyanın şart koştuğu kurumlarda sınava girip (sınav ücreti ödeyerek) belgenizi almanız yeterli olacaktır.

 

Mali Tablonuz

Başvuru için dosyanız hazırlanırken kontrol edilecek en önemli belge banka hesap dökümleriniz olacaktır. Yurtdışına çıkacak veya iş arayacak kişinin belirli bir para birikimine ve para hareketliliğine sahip olması gerekmektedir. İşini gitmeden ayarlayamayanlar için Almanya 6 ay süreli vizenizi verecek fakat bu sürede orada kendinizi geçindirecek paranızın, (ortalama 4800 €) hazır olmasını isteyecektir. İşini gitmeden ayarlayanlar veya Almanya’da akrabası olanlar için hesabınızdaki para miktarının önemi olmayacaktır.

 

Danışmanlık Ücreti

Almanya Çalışma / İş Başvuru Danışmanlık 2019 standart ücreti ön başvurunuzda niteliklerinize göre belirlenecek ve size bildirilecektir. (Üniversite diploması olan yüksek nitelikli personelin işlem süreci farklıdır)

Kayıt olduktan sonra ödeme işlemleriniz tamamlanacak, ardından size hazırlık için e-postalarınız otomatik olarak yollanacak ve hizmetiniz başlayacaktır. Bizimle info@istantbul.com adresinden hızlı bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. Tüm üyelerimiz ile özel ve birebir ilgilenilecek olup sorularınıza cevap verilecektir.

Önemli Not: Mesleki ve dil kurs ücreti – sertifika giderleri, yeminli tercüman ve  konsolosluk harç giderleri danışmanlık fiyatına dahil değildir. Bu ödenen ücret sadece başvuru rehber ücretidir.

 

Ön Kayıt / Başvuru

Nitelik Kontrolü için Ödemesi Yapılan Başvurular ve CV’ler Değerlendirilecektir.

Gereksiz mail ve başvuruları önlemek adına önce nitelik kontrolü ve ön değerlendirme yaptırmanız gerekmektedir. Aşağıdaki linkten yönergeleri izleyerek ödemenizi yapabilir bize Cv ve sorularınızı mail olarak iletebilirsiniz. Size en hızlı şekilde dönüş yapılacaktır.

 

Ön Kayıt Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.