Mesleki Yeterlilik Belgesi Nedir ?

Mesleki Yeterlilik Belgesi, bireylerin herhangi bir meslekte, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından oluşturulmuş ulusal yeterliliklerde belirtilen şartları karşılamaları halinde sahip olabilecekleri bir belgedir.

Mesleki yeterlilik belgesi sayesinde kişiler, ilgili meslekte yeterli bilgi ve beceriye sahip olduklarını belgeleme şansına sahip olmaktadırlar.
Mesleki yeterlilik belgelendirmesi MYK tarafından yetkilendirilmiş belgelendirme kuruluşları görevlendirilmiştir.

Tabiplik, diş hekimliği, hemşirelik, ebelik, eczacılık, veterinerlik, mimarlık (Avrupa Birliği'nde otomatik tanınma kapsamında yer alan meslekler), mühendislik mesleği ile en az lisans düzeyinde öğrenimi gerektiren ve mesleğe giriş şartları kanunla düzenlenmiş olan meslekler bu kapsamın dışındadır; bunların dışındaki tüm meslekler için mesleki yeterlilik belgesi geçerlidir.

E-posta adresimiz info@istantbul.com

Hazırlık sürecine başlamak istiyorsanız şimdi bizimle iletişime hemen iletişime geçin.
Niteliklerinizi e-posta ile bize yollayın. Nitelikleriniz uygunsa işlemlere hemen başlayalım.

Farklı sorularınız varsa veya detaylı bilgiye ihtiyacınız varsa ücretli olarak e-posta ile ilgili uzman danışanımızdan detaylı bilgi alabilme imkanınız olacaktır.
Hızlı ve detaylı cevap için uzmandan ücretli bilgi talep edin. Şimdi uzmana sor!

Mesleki yeterlilik belgesi edinimi konusunda tarafımızdan yapacağınız başvuruda aşağıdaki linkte bulunan iletişim formunu doldurarak kod alabilir, almış olduğunuz kod ile çözüm ortağımız Universal Group’tan %10 indirim alabilirsiniz.

Başvurunu yap indirim kodunu al.

https://www.istantbul.com/iletisim

 

 

https://www.myk.gov.tr/

http://universalbelgelendirme.com/

 

Kaynak : https://tuerkei.diplo.de/