Mavi Kart Nedir? ( BLUE CARD – İş Arama Vizesi )

Mavi Kart, Avrupa Birliği dışındaki profesyonellerin (yüksek nitelikli işgücü) Almanya ve AB ülkelerinde çalışmasına imkan sağlayan bir vize türüdür. 

Mavi Kart ile Üniversite mezunu olan ya da Mesleki Sertifika sahibi kişileri yani yüksek öğretim görmüş ya da alanında uzmanlık derecesine erişmiş mesleklere sahip kişileri Avrupa Birliği’nde mevcut olan istihdam açığını kapanması adına Avrupa’ya çekmek amaçlanmaktadır.

Hali hazırda bir işe sahip olmayan Üniversite mezunu bir kişiler için 6 aylık iş arama vizesi sunulan bu prosedür kişilere 6 ay Almanya’da iş arama imkanı sunmaktadır.
 
Kişilerin  Almanya’da iş ararken Almanca dil kursuna gidebilmesini ve bu süre içerisinde de Almanca yeterliliğini kazanabilmesi de sağlar.
Kişilerin  Almanya’da bir iş bulunması durumunda vize türü direk çalışma ve oturum iznine dönmektedir. 


Kısaca MAVİ KART :

Mavi Kartın amacı AB üyesi olan bir ülkede faaliyet gösteren bir şirketten mesleğinizle ilgili bir iş sözleşmesi almaktır. 

Mavi Kart ile girdiğiniz işin sözleşme süresi bittiğinde ise size tekrar 3 aylık bir süre verilmekte ve yeni iş bulmanız kolaylaştırılmaktadır. 21.ci aydan sonra ise kalıcı oturum iznine başvurulmaktadır. Bu konularda ekibimiz size profesyonel destek vereceklerdir.

Resmi siteler dışında kişi, kurum ve kuruluşların sizlerle paylaşmış olduğu bilgileri ve izlediği yöntemlerin doğruluğunu teyit edebilmeniz için kaynak olarak metinlerimizin altında var olan konsolosluk, denklik vb. web sitelerini sizlerle paylaşıyoruz. Bu kaynaklarda temel bilgiler mevcut olup bu kaynaklar dışında edinmiş olduğunuz bilgilerin doğruluğu olmayacaktır. Mavi kart bir siteye kaydolmakla ya da başvurmakla alınamaz.

E-posta adresimiz info@istantbul.com

Hazırlık sürecine başlamak istiyorsanız şimdi bizimle iletişime hemen iletişime geçin.
Niteliklerinizi e-posta ile bize yollayın..

Farklı sorularınız varsa veya detaylı bilgiye ihtiyacınız varsa ücretli olarak e-posta ile ilgili uzman danışanımızdan detaylı bilgi alabilme imkanınız olacaktır.
Hızlı ve detaylı cevap için uzmandan ücretli bilgi talep edin. Şimdi uzmana sor!  

 https://tuerkei.diplo.de/