Başvurular Nasıl Olacak?

Mavi kart başvuruları için belirli şartlar ve prosedürler mevcut olup başvuracak kişilerin profesyonelce hazırlanması gerekmektedir. Almanya kurallar ve kanunlar ülkesi olduğu için bu şartların kesinlikle tam olarak yerine getirilmesi gerekmektedir. 
Almanya’da size iş verebilecek sponsorunuz/garantörünüz varsa ve mevcutta Almanya’da yaşayan akrabalarınız da sürecin hızlanması konusunda işlemlerinizin hızlanmasına yardımcı olur. 
Eğer bu süreçte hali hazırda bir AB üyesi ülkede faaliyet gösteren bir firma bulamadıysanız 
İş sözleşmenizin yapılması için www.obm-turkiye.com aracılığıyla bilgi alabilirsiniz.
Özlük dosyanız mevcut, iş sözleşmeniz var ancak denlik işlemleriniz sağlanmadıysa denklik çalışmalarının yapılması için sizlere hizmet verilmesi için hemen bizlere ulaşabilirsiniz.
Başvuru döneminde hata yapmamanız, zaman kaybetmeniz ve işlemlerinizin tam ve eksiksiz yapılması adına sizler adına çalışma sağlıyor olacağız. 
Mavi Kart bir siteye veya bir şirkete kayıt olmakla alınamaz! Mavi Kart alabilmenin tek yolu AB ülkesi bir şirketten mesleğinizle ilgili iyi maaşlı bir iş sözleşmesi almaktır. Lütfen bu konuda her web sitesinde açıklanan bilgilere inanıp mağdur olmayın. Tek referansınız konsolosluk web sitesi olmalı.
 

Kaynak : https://tuerkei.diplo.de/