Almanya Mavi Kart Genel ve Özet Başvuru Şartları

Üniversite diplomanız olması ve bunun Alman yüksek öğretim standartlarında denkliğinin (geçerliliğinin) olması veya bir alanda üstün yetenekli – uzman olmak (mühendisler, matematik ve fen bilim insanları, doktorlar ve alanında iyi eğitim almış üniversite mezunları)

Başvuru yapacak adayların Almanya’dan bir firmadan iş teklifi almış olmaları ve iş sözleşmesi yapıp bunu konsolosluğa / yetkili kurumlara dosyası ile vermesi

Kontratlarında anlaşılan maaşın Almanyadaki minimum maaş seviyesinden yüksek olması. (Yıllık 55.200 € Brüt Maaş ile başlayan bir iş sözleşmesi)

İngilizce veya Almanca dil yeterliliğinin olması (Mavi kart kapsamında Almanca şartı aranmaz, İngilizce ile başvuru yapılabilir)

Varsa iş tecrübenizi kanıtlamanız gerekmektedir (Adayın iş tecrübesinin olması iş bulunma hızını arttırmaktadır)

Üniversite diploması olup yüksek nitelikli (teknik, mühendislik ve sağlık alanı) profesyoneller Mavi Kart için hemen destek alıp başvuru yapabilirler. Mavi Kart kapsamındaki adaylar iş başvuru dosyaları ile 6 aylık iş arama vizesi (Altın Vize) başvuru hakkına da sahiplerdir.
 

Danışmanlık ve başvuru şartları aşağıdadır.

Almanya’da çalışmak için nitelikli kişilerin Mavi Kart başvurularında Almanya’da denklik sağlanabilecek bir diplomanız olması gerekmektedir.

Mavi Kart başvuruları için iyi bir ingilizce veya almanca biliyor olmanız gerekmektedir. Bilişim uzmanlarında ve nitelikli mühendislerde iyi bir ingilizce ile başvuru yapılabilmekte ve adaylar iş bulabilmektedirler.

Başvuru için dosyanız hazırlanırken kontrol edilecek en önemli belge banka hesap dökümleriniz olacaktır. Yurtdışına çıkacak veya iş arayacak kişinin belirli bir para birikimine ve para hareketliliğine sahip olması gerekmektedir.

İşini gitmeden ayarlayamayanlar için Almanya 6 ay süreli vizenizi verecek fakat bu sürede orada kendinizi geçindirecek paranızın, gelirinizin olmasını isteyecektir. İşini gitmeden ayarlayanlar (iş sözleşmesi alanlar) için hesabınızdaki para miktarının önemi olmayacaktır.

Mesleki sertifikalar sizlerin bir mesleğe / uzmanlığa sahip olduğunuzu göstermektedir. Bu nedenle uluslararası geçerliliği olan kurum ve kuruluşlardan belge / sertifika almanız ve bunları referans mektubu, transkript ile belgelemeniz çok önemlidir. Bu konuda tüm desteği ve yönlendirmeleri size sağlamaktayız.

 

E-posta adresimiz info@istantbul.com

Hazırlık sürecine başlamak istiyorsanız şimdi bizimle iletişime hemen iletişime geçin.
Niteliklerinizi e-posta ile bize yollayın..

Farklı sorularınız varsa veya detaylı bilgiye ihtiyacınız varsa ücretli olarak e-posta ile ilgili uzman danışanımızdan detaylı bilgi alabilme imkanınız olacaktır.
Hızlı ve detaylı cevap için uzmandan ücretli bilgi talep edin. Şimdi uzmana sor!  

 

Kaynak : https://tuerkei.diplo.de/