MESLEKİ DENKLİK NEDİR?

Mesleki denklik, işvereninize mesleki nitelikliliğinizin Alman meslek diplomasıyla ne kadar kıyaslanabilir olduğunu göstermek demektir. Almanya‘da yasal olarak belgelenir. 
Yabancı ülke mesleki nitelikliliğiyle denklik sağlayarak iyi bir iş bulma imkanınızı artırabilirsiniz.

Yabancı ülke mesleki kalifikasyonunun denkliği eşdeğer Alman mesleki kalifikasyonu ile hukuki eşdeğerlik demektir. Hatta üçüncü bir ülkeden geliyorsanız denklik, Almanya’ya göç etmeniz için önemli bir kriter bile olabilir.

DİPLOMA DENKLİK İŞLEMİ HAKKINDA
Herkes diploma denklik işlemi hakkına sahiptir. Bu yasal hakkın dayanağı Federal Hükümetin Denklik Yasası ve eyaletlerdeki yasalardır. Diploma denklik işlemleri için ön koşul, vatanınızda devlet onaylı mesleki kalifikasyon kazanmış olmanız ve sertifikalarla (örneğin diploma) ve gerekirse başka belgelerle bunu belgeleyebilmenizdir. Diploma denklik işlemleri yetkili merci tarafından yürütülür.

…………………….. olarak biz denklik işlemlerinde denkliğinizin uygunluk durumunu kontrol ediyoruz eğer yoksa tamamlanması gereken doküman ve belgelerinizi tamamlayarak denkliğinizin siz Almanya’ya gitmeden önce denklik başvurunuzun yapılması konusunda sizlerle çalışma sağlıyoruz.

Ön Kayıt Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.