Ön Kayıt Formu Avantajlı online ön kayıt için formu doldurun,sizi arayalım.

Çözüm Ortaklarımız

Hizmetlerimiz

Mesleki Yeterlilik Belgesi, bireylerin herhangi bir meslekte, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından oluşturulmuş ulusal yeterliliklerde belirtilen şartları karşılamaları halinde sahip olabilecekleri bir belgedir.

DEVAMINI OKU

Mesleki yeterlilik belgesi zorunlu olan meslekler

DEVAMINI OKU

Mesleki denklik, işvereninize mesleki nitelikliliğinizin Alman meslek diplomasıyla ne kadar kıyaslanabilir olduğunu göstermek demektir. Almanya‘da yasal olarak belgelenir.

DEVAMINI OKU

Mavi Kart, Avrupa Birliği dışındaki profesyonellerin (yüksek nitelikli iş gücü) Almanya ve AB ülkelerinde çalışmasına imkan sağlayan bir vize türüdür.

DEVAMINI OKU

Üniversite diplomanız olması ve bunun Alman yüksek öğretim standartlarında denkliğinin (geçerliliğinin) olması veya bir alanda üstün yetenekli – uzman olmak (mühendisler, matematik ve fen bilim insanları, doktorlar ve alanında iyi eğitim almış üniversite

DEVAMINI OKU

Nitelikli işçi alımı ve göç yasasına göre iş bulma süresinin kısalması için en önemli faktör iyi seviyede İngilizce/Almanca bilmeniz ve meslek alanında da bulunan istihdam açığıdır

DEVAMINI OKU

Mavi kart başvuruları için belirli şartlar ve prosedürler mevcut olup başvuracak kişilerin profesyonelce hazırlanması gerekmektedir.

DEVAMINI OKU

Bu eğitim programları genellikle bir ila üç buçuk yıl arasında sürmektedir. Eğitimler ya okul temellidir ve sınıfta gerçekleşir ("schulische Ausbildung") ya da sınıfta alınan dersler bir kurumda veya şirketteki pratik eğitimle birleştirilerek gerçekleştir

DEVAMINI OKU

Blog

Mesleki denklik, işvereninize mesleki nitelikliliğinizin Alman meslek diplomasıyla ne kadar kıyaslanabilir olduğunu göstermek demektir. Almanya‘da yasal olarak belgelenir.

DEVAMINI OKU

Mesleki Yeterlilik Belgesi, bireylerin herhangi bir meslekte, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) tarafından oluşturulmuş ulusal yeterliliklerde belirtilen şartları karşılamaları halinde sahip olabilecekleri bir belgedir. Mesleki yeterlilik belgesi sayesinde

DEVAMINI OKU

Çözüm ortağımız uygun nitelikte Cv'lere yönelik iş sözleşmesi yapmanıza imkan sağlamaktadır.

DEVAMINI OKU

Başvuru yapmadan önce danışmana soru sormak için info@istantbul.com (buradan) Cv’nizi, niteliklerinizi belirtebilir ve sorularınızı sorabilirsiniz. 

DEVAMINI OKU

Sık Sorulan Sorular

Başvuru için bir yükseköğretim diplomasına, iyi seviyede ingilizce veya almanca yeterliliğine, iş tecrübesine sahip olunması gerekiyor.

Diploması olmayan meslek sahipleri de vizeye başvurmadan mesleki belgelerinin almanyada denkliğini yaptırmaları ve en az B2 seviye almanca sertifika sahibi olmaları suretiyle iş arama vizesi alabilecektir.

İşçi alımı sürecine hazırlanmak için bir an önce şartları tam olarak öğrenip Alman hükümetinin işçi adaylarından talep ettiği yeterlilikleri yerine getirmeniz gerekiyor. Sizler için hazırladığımız başvuru / hazırlık planı sizi bu sürece adım adım hazırlayacaktır. Dosyanızı hazırlamanız ortalama 2-3 ay sürecektir. Vakit kaybetmeden kaydolup hazırlıklarınızı tamamlamanız iyi olacaktır. Almanya tüm dünyadan işgücü alacağı için belirli bir sayıdan sonra yasa kapsamında işçi alımını durduracaktır.

Uzman ekibimiz  yüzlerce e-postaya cevap vermekte zorlanmaktadır. Bu nedenle web sitemizdeki bilgileri inceleyebilir veya hızlı bilgi alabilmeniz için ücretli uzmana sor bölümünden randevu alabilirsiniz. Sorularınızı mail ile ilettikten sonra uzmanımız 24 saat içerisinde mailinizi cevaplar ve size iletişim numarası göndererek 50 dk’lık telefon görüşmesi de yapar.

İlgili linkteki yönergeleri iyi okuyup buna göre bizimle iletişime geçin lütfen

 

Nitelikleri (web sitemizde açıklandığı şekilde) başvuruya uygun olmayan adaylarıın e-postalarına cevap verilmemektedir. Niteliklerinizin uygun olduğunu düşünüyorsanız ve yükseköğretim diplomasına sahipseniz bize e-mail ile cv ve niteliklerinizi yollayabilirsiniz. Bu durumda bize aşağıda yer alan e-posta adresimize mail atarak ulaşabilir ve cevap alabilirsiniz. Size yolladığımız e-postalar bazen sizin mail kutunuzun gereksiz – spam bölümüne düşmektedir. Lütfen bu alanları da kontrol ediniz.